Amb la disputa de la desena jornada comença, aquest cap de setmana, la segona volta de les Lligues Autonòmiques, que, en Primera, ens porta dos enfrontaments amb el lideratge en joc com alguns dels xocs més interessants de la jornada.
Aquesta és la programació del cap de setmana:
SUPERAUTONÓMICA
Grup 1
Dolores – CTT Altea
CTM Alcoy – Corriol Brisa del Mar
CTT Benissa – CTM Elda
CTM Ilicitano – La Torreta TM
Alicante TM – Alicante TM B
El líder imbatut, Alicante TM, no hauria de tenir problemes al duel «fratricida». Els seus perseguidors, Corriol i La Torreta, juguen fora de casa.
Per als “colistes”, CTM Alcoy, CTT Altea i Alacant TM B es van acabant les possibilitats de eixir de la zona de perill.
Grup 2
AD Valencia TM – Nortehispana Pobla Vallbona
CTT La Nau B – Santísimo Onda
Recambios Vives – CTT La Nau
Santísimo Pro – Carralero Eufòria Xàtiva
Castalia APE Cerámica – Tombatossals APE Cerámica
Santísimo Pro, AD Valencia TM i CTT La Nau han de mantenir les tres posicions de Fase Final que ocupen actualment. Tombatossals, CTT La Nau B i Recambios Vives, empatats a l’última posició, no poden deixar passar cap oportunitat més.
Ací tenim al Santísimo Pro, primer del Grup 2:
PRIMERA AUTONÓMICA
Al Grup 1, l’actual líder, CTM Elda, juga davant el CTM Elda B, cuer, per la qual cosa és favorit.
El segon classificat, Kaiser Lautern Banyeres, té un difícil desplaçament: jugarà a casa del Torrevieja TM, tercer classificat.
Dues dels encontres més interessants de la jornada els trobem als Grups 2 i 3.
Corriol Pizzeria El Racó, segon, rep el Mancini Eufòria Xàtiva, líder imbatut del grup 2.
L’objectiu dels d’Oliva, per avançar els de La Costera a la classificació, és superar el 4/2 que es va donar al matx de la primera volta.
I una situació paral·lela la trobem al Grup 3: ATM Requena i Ribarroja Tomarial, igualats a la primera plaça, s’enfronten a Requena. A la primera volta els de Ribarroja van guanyar per 5/1.
Equip del CTT Benicarló, del Grup 3:
SEGONA AUTONÓMICA
La situació, pel que fa al capdavant de la classificació, és similar en els tres grups.
Al Grup 1, el Macià Abela de Crevillent ha de mantenir la imbatibilitat davant del seu equip «B». I el mateix podria succeir al Grup 2, en què el col·líder, CTT Altea A, juga contra el CTT Altea B.
Al Grup 3 és l’AD Valencia C, primer, el que s’enfronta a l’equip B del club.
Equip del CTM Alcoy:
Tota la informació detallada d’aquestes Lligues es pot consultar a aquesta mateixa web
Se el primero en comentar