Dissabte al matí es van disputar, en tres seus, les Finals Provincials dels 40 Jocs Esportius de la Comunitat Valenciana.
A la finalització de la jornada es van lliurar les medalles als diferents campions provincials.
Aquests són els podis:
ALACANT -Centre de Tecnificació-
BENJAMÍ MIXT
- Pablo Cuñat (CTT Altea)
- Óscar Gimeno (CTT Altea)
- Àngel Bas (TT Xàbia)
- Diego Blasco (CTM Ilicitano)
ALEVÍ MIXT
- Ignat Advahov (CTT Altea)
- Marc Devesa (CTT Altea)
- Várvara Karpova (Alicante TM)
- Aarón Torres (Dama de Elche)
INFANTIL FEMENÍ
- Várvara Karpova (Alicante TM)
- Andrea Gil (CTM Elda)
- Irene Bas (TT Xàbia)
- Carmen Pacheco (TT Xàbia)
INFANTIL MASCULÍ
- Javier Sánchez (La Torreta TM)
- Roberto Titos (Dama de Elche)
- Rafa Reus (Alicante TM)
- Manuel Meroño (Dama de Elche)
CADET MASCULÍ
- Juan Gil (CTM Elda)
- Juanma Bordallo (La Torreta TM)
- Darío Cascales (Dama de Elche)
- Diego Carrillo (La Torreta TM)
CASTELLÓ -Pavelló «Ciutat Esportiva»-
BENJAMÍ/ALEVÍ MIXT
- José Chaparro (Costa Azahar)
- Alejandro Mira de Orduña (Costa Azahar)
- Jon Iglesias (Costa Azahar)
- Erin Rodríguez (Costa Azahar)
INFANTIL FEMENÍ
- Begoña Linardakis (Costa Azahar)
- Erin Rodríguez (Costa Azahar)
- Ane Iglesias (Costa Azahar)
INFANTIL MASCULÍ
- Alexandru Buzaeanu (Santísimo Salvador Onda)
- David Dean Butcovan (Santísimo Salvador Onda)
- Antonio Mira de Orduña (Costa Azahar)
- Carlos Monfort (Costa Azahar)
CADET FEMENÍ
- Rebeca García (Costa Azahar)
- Victoria Salazar (Costa Azahar)
CADET MASCULÍ
- Adrià Gil (Santísimo Salvador Onda)
- Marc Sánchez (Santísimo Salvador Onda)
- David Sánchez (Costa Azahar)
- Toni Oliver (Costa Azahar)
VALÈNCIA -IES «Guillem d’Alcalà» de La Pobla de Farnals-
BENJAMÍ MIXT
- Bruno Contreras (ATM Requena)
- Nicolás Soler (Mediterráneo)
- Pablo García (ATM Requena)
- Aitor Giménez (CTT Algemesí)
ALEVÍ MIXT
- Daniel Aghajanyan (Pobla Farnals)
- Néstor de Gracia (ATM Requena)
- Manuel García-Romeu (CTT La Nau)
- Joan Lacruz (ATM Requena)
INFANTIL FEMENÍ
- Valeria Contreras (ATM Requena)
- Blanca Cárcel (ATM Requena)
- Ainhoa Quinapanta (CEIP Serrano Clavero)
- Ainara Agudo (CEIP Serrano Clavero)
INFANTIL MASCULÍ
- Andrei Markov (Pobla Farnals)
- José Luis Huertas (Mediterráneo)
- Mario Rodríguez (CTM Paterna)
- Pau Alcántara (Pobla Farnals)
CADET MASCULÍ
- Augusto Gómez (ATM Requena)
- Eddy Norik Aghajanyan (Pobla Farnals)
- Diego García (ATM Requena)
- Jaime Gómez (ATM Requena)
El primer Top Autonòmic, només per a les categories d’Aleví, Infantil i Cadet, tant masculines com femenines, tindrà lloc el proper dia 26 de febrer, a La Pobla de Farnals.
Se el primero en comentar